Oświetlenie LED coraz bardziej popularne

Oświetlenie LED staje się coraz bardziej popularne. W ciągu ostatniego roku nasza firma wykonała i uruchomiła dwie inwestycje, gdzie inwestorzy zdecydowali się na oświetlenie LED. Pierwszą z nich był budynek mieszkalny (4 klatki, 8 kondygnacji) – remont instalacji zasilania mieszkań i oświetlenia klatek schodowych oraz piwnicy. Oświetlenie zostało wykonane w oparciu o oprawy LED z czujnikami ruchu wbudowanymi w każdą oprawę. Każda lampa zapala się i gaśnie indywidualnie, co daje jeszcze większą oszczędność energii elektrycznej. W celu zabezpieczenia się przed kradzieżą prądu (na życzenie inwestora) zastosowaliśmy oprawy produkowane na specjalne zamówienie – zasilane napięciem 110VAC. Drugim z obiektów był budynek należący do Państwowej Straży Pożarnej, gdzie inwestor zdecydował się zastosować oprawy LED w każdym pomieszczeniu (pokoje, łazienki, korytarze, piwnica, magazyny). Coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie opraw ledowych zamiast tradycyjnych z dwóch podstawowych powodów:

  • oszczędność energii elektrycznej – oprawy LED zużywają 2-3 krotnie mniejszą energię elektryczną niż tradycyjne oświetlenie
  • trwałość – tradycyjne żarówki zbyt często się przepalają, szczególnie w obiektach gdzie światło włącza/wyłącza się bardzo często (klatki schodowe, korytarze, garaże itp.). Oprawy LED są pod tym względem znacznie bardziej trwałe.

Oświetlenie LED to nowoczesne i oszczędne rozwiązanie, które warto rozważyć na etapie przygotowania do każdej nowej inwestycji, ponieważ przynosi wymierne korzyści podczas użytkowania.