Inwestycja – system fotowoltaiczny 17kWp

Minionej zimy z powodzeniem zrealizowaliśmy inwestycję w pilotażowy system fotowoltaiczny. Jest to inwestycja naszej firmy, zrealizowana na dachu domu jednego z właścicieli firmy – Pana inż. Sylwestra Dolata. Inwestycja została zrealizowana w całości przez naszą firmę, a dostawcą urządzeń była firma EasySolar. System jest podłączony do sieci elektroenergetycznej i produkuje energię głównie na potrzeby własne, a jej nadwyżka jest przesyłana do sieci. W lutym system został oficjalnie odebrany przez ZE, w związku z czym firma Inelt stała się producentem energii elektrycznej z ekologicznego źródła.

Jest to system o mocy 17kWp(sumaryczna moc DC), zamontowany na dachu domu i garażu. Do jego budowy zostały wykorzystane panele fotowoltaiczne EasySolar Q.Cells Q.Pro-G3 245 oraz inwerter Danfoss TLX Pro 15k.

Inwerter posiada 3 wejścia DC z osobnym MPP Trackerem na każdym wejściu. System został podzielony na 3 pasma: dach wschodni, dach zachodni i dach garażu. Każde pasmo zostało podłączone do osobnego wejścia dzięki czemu z każdego można uzyskać maksymalną możliwą moc. System jest podłączony do sieci Internet i możliwe jest jego monitorowanie poprzez portal CLX dla inwerterów Danfoss. Link do systemu znajduje się tutaj.

Nasza firma jest autoryzowanym dealerem i instalatorem systemów fotowoltaicznych EasySolar. Wykonaliśmy ten system w całości od koncepcji, poprzez projekt, wykonanie i uruchomienie.

Poniżej znajdują się zdjęcia oraz wykresy uzysku energii i mocy wyjściowej systemu.