Fotowoltaika

fotowoltaikaSystemy fotowoltaiczne PV przetwarzają bezpośrednio energię promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Odbywa się to bez zanieczyszczeń, hałasu, ani innych negatywnych zmian w środowisku naturalnym. Fotowoltaika jest czystym, zielonym źródłem energii.

Inwestor, który decyduje się na system fotowoltaiczny staje się producentem zielonej energii, przez co ma bezpośredni wpływ na ograniczanie zanieczyszczeń naszej planety i ratowanie środowiska naturalnego. Jednocześnie system fotowoltaiczny może przynosić mu zyski dzięki sprzedaży zielonej energii elektrycznej lub zapewnia mu oszczędności w opłatach za energię.

Dla właścicieli zakładów przemysłowych system fotowoltaiczny może mieć bardzo istotne znaczenie przy poprawie jakości energii elektrycznej pochodzącej z Zakładu Energetycznego.

Dzięki naszej specjalistycznej wiedzy oraz współpracy z firmami doświadczonymi na rynkach zachodnich, możemy zaoferować Państwu szeroki zakres usług i mają Państwo gwarancję profesjonalnego i poprawnego ich wykonania.

 

Oferowane przez nas systemy fotowoltaiczne marki inelt tworzymy przy wykorzystaniu:

 • Paneli fotowoltaicznych Q.Cells
 • Inwerterów SMA, Fronius, ABB, Spirvent
 • Monitoringu Solar-Log
 • Zabezpieczeń CITEL i Jean Mueller

 

Nasza pilotażowa instalacja fotowoltaiczna

Od początku 2014 roku nasza firma stała się producentem zielonej energii – uruchomiliśmy pilotażowy system fotowoltaiczny na dachach domu i garażu jednego z właścicieli firmy. Wykonaliśmy ten system w całości od koncepcji, poprzez projekt, wykonanie i uruchomienie, zdobywając cenne doświadczenie. Warto tutaj zaznaczyć, iż nie jest to jedyny system fotowoltaiczny uruchomiony przez naszą firmę.

System ma moc 17kW, jest podłączony do sieci elektroenergetycznej i produkuje energię głównie na potrzeby własne, a jej nadwyżka jest przesyłana do sieci. Na system składają się panele fotowoltaiczne EasySolar Q.Cells Q.Pro-G3 245 oraz inwerter Danfoss TLX Pro 15k. Inwerter posiada 3 wejścia DC z osobnym MPP Trackerem na każdym wejściu. System został podzielony na 3 pasma: dach wschodni, dach zachodni i dach garażu. Każde pasmo zostało podłączone do osobnego wejścia dzięki czemu z każdego można uzyskać maksymalną możliwą moc. Dane o produkcji energii są wysyłane na portal Danfoss CLX, co umożliwia jej monitoring przez internet. Link do monitoringu znajduje się tutaj.

Poniżej znajdują się zdjęcia instalacji

 

Nasza oferta:

Realizacja inwestycji fotowoltaicznych

Nasza oferta obejmuje pełną realizację inwestycji fotowoltaicznych. Jesteśmy zespołem wykwalifikowanych inżynierów, posiadamy doświadczenie w budowie systemów fotowoltaicznych. Zajmujemy się przygotowaniem do inwestycji, realizacją, uruchomieniem i serwisem.Oferujemy systemy dachowe i wolnostojące:

 • on-grid – podłączone do sieci elektroenergetycznej. System produkuje energię, która może być wykorzystywana na potrzeby własne i sprzedawana do sieci elektroenergetycznej.
 • off-grid – niepodłączone do sieci elektroenergetycznej, odseparowane od sieci. Jedynym źródłem energii dla odbiorników jest system fotowoltaiczny wraz z magazynem energii – zespołem połączonych ze sobą akumulatorów. System produkuje energię na potrzeby własne, a jej nadwyżka jest gromadzona w akumulatorach.
 • system wyspowy – podłączone do sieci elektroenergetycznej i wykorzystujące magazynowanie energii. Odbiorniki pobierają energię z paneli fotowoltaicznych, z akumulatorów lub z sieci elektroenergetycznej – zależnie od aktualnego zapotrzebowania. Produkowana energia nie jest sprzedawana.

Kompletną ofertę oraz proces inwestycyjny możemy podzielić na kilka punktów:

 1. Przygotowanie do inwestycji – projekt koncepcyjny i wszelkie niezbędne dokumenty.
 2. Projekt elektryczny systemu fotowoltaicznego wraz z doborem odpowiednich zabezpieczeń strony DC i AC.
 3. Montaż systemu fotowoltaicznego – montaż systemów dachowych oraz wolnostojących pod okiem doświadczonych i uprawnionych inżynierów.
 4. Pomiary i uruchomienie instalacji – wykonanie pomiarów elektrycznych jest niezbędne przed uruchomieniem każdej instalacji elektrycznej. Są one podstawą do stwierdzenia poprawności wykonania instalacji i jej bezpieczeństwa.
 5. Przyłączenie do sieci elektroenergetycznej – przyłączenie do sieci niskiego lub średniego napięcia. Przyłączamy instalacje do istniejących przyłączy oraz budujemy nowe przyłącza i stacje transformatorowe. Każde przyłączenie musi się odbywać w porozumieniu z Zakładem Energetycznym.
 6. Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz okresowe badania i oględziny