Zabezpieczenie mienia zakładów rolniczych – monitoring, alarm

Z doświadczenia w pracy z naszymi klientami wiemy, że zakłady rolnicze są łatwym i dobrym obiektem dla złodziei. Są na nich maszyny rolnicze ogromnej wartości, które chętnie kradną. Rozległy teren często trudno chronić, a czasami obiekty te nie są w ogóle chronione. To dodatkowe plusy dla złodzieja. Ale złodzieje nie kradną tylko maszyn rolniczych – kradną praktycznie wszystko co można sprzedać, co ma jakąś wartość. Jeżeli na zakładzie nie ma żadnego zabezpieczenia, żadnej ochrony to złodziej może go bezkarnie okradać. Oferujemy Państwu pomoc w zabezpieczeniu się przed nimi, proponując inwestycję której koszty są niewielkie w porównaniu z chronionym mieniem. Z doświadczenia wiemy że systemy te się sprawdzają, z powodzeniem chronią już od lat zakłady wielu naszych klientów.

Jako pierwsze, proponujemy Państwu monitoring wizyjny całego terenu, nawet bardzo rozległego. Monitoring może mieć różne stopnie zaawansowania, w zależności od potrzeb użytkownika. Możliwość podglądu w sieci Internet i rejestracja obrazu to podstawa. Podobnie kamery z podświetlaniem podczerwienią. Cały system może być zasilony dodatkowo z akumulatorów, co zapewnia bezprzerwową pracę nawet przy wyłączonym zasilaniu. Dla wymagających inwestorów możemy zaoferować kamery bardzo wysokiej rozdzielczości zdalnie sterowane, z zoomem optycznym oraz kamery IP. Możliwości jest bardzo dużo i w zależności od zagrożenia i potrzeb system może być bardziej lub mniej zaawansowany.

Kolejnym systemem zabezpieczającym jest system alarmowy. Systemy alarmowe mogą składać się z różnych czujników, np: bariery podczerwieni rozłożone wzdłuż płotu, czujki wstrząsu, czujki otwarcia drzwi i okien, kurtyny podczerwieni, czujki ruchu itp. System posiada swój układ zasilający z akumulatorem. Wyłączenie go przez niepowołane osoby jest niezwykle skomplikowane ze względu na zabezpieczenia sabotażowe, które uruchamiają alarm w chwili próby nieupoważnionego dostania się do centralki alarmowej. System może być uzbrajany przez szyfrator, ale również przez pilot lub przycisk (zabezpieczenie napadowe). W chwili uruchomienia alarmu, centralka dzwoni na zaprogramowane numery telefonu informując o alarmie.

Zachęcamy do kontaktu.